Chevrolet Corevette

10.03.2013 09:20

 

 

 

Corvetta je navržena tak, aby umožnila vychutnat si jízdu do posledního okamžiku, jak již jedinečným kokpitem, aerodynamikou, nejmodernější technologií, tak především brutálním výkonem všech pohonných jednotek, kterými Corvette disponuje.la aerodynamiky.

 

 

 

Nejemotivnější, nejznámější a rozhodně nejúspěšnější americký sportovní vůz, jehož prodej už přesáhl jeden milion kusů. A také jediné auto, které časem neztratilo svou tvář.
Na začátku všeho stál Harley Earl, muž, který měl na svědomí americký chrom a okázalost. Hlavní designér GM, otec Cadillacu Eldorado, blázen do sportovních aut a majitel několika MG a Jaguárů. A právě o Jaguáru XK 120 se šušká, že měl být jakýmsi vzorem pro budoucí Corvettu. Earl totiž toužil po tom nabídnout zákazníkům i ryze sportovní vůz. Po dlouhých měsících přemlouvání, dohadování a ekonomických analýz dostal projekt zelenou.

    Nesl kuriózní jméno "Opel sports car".

V lednu 1953 se na newyorské Auto rámě představil prototyp XP 122. Byla to bomba,ohlas předčil všechna očekávání. Nízký bílý kabriolet s laminátovou karoserií a červeným interiérem byl něčím úplně jiným, než co byli Američané zvyklí potkávat na silnicích.

 

Každá generace vozů Corvette může vyprávět příběh. V roce 1953 vzplanula srdce pro model C1 - nízký dvousedadlový design s laminátovým šasi. O dekádu později spatřila světlo světa Corvette C2 Sting Ray a stala se během noci symbolem krásy a technické dokonalosti. Následovaly modely C3, C4 a C5 pak bořily pravidla aerodynamiky.

Chevrolet Corevette

V této rubrice nejsou žádné články.

Chevrolet Corevette

V této rubrice nejsou žádné články.

Ostatní modely Chevrolet

Chevrolet Corevette

10.03.2013 09:20
      Corvetta je navržena tak, aby umožnila vychutnat si jízdu do posledního okamžiku, jak již jedinečným kokpitem, aerodynamikou, nejmodernější technologií, tak především brutálním výkonem všech pohonných jednotek, kterými Corvette disponuje.la aerodynamiky.       Nejemotivnější, nejznámější a rozhodně nejúspěšnější americký sportovní vůz, jehož prodej už přesáhl...